a
Maistas vestuvėms
Siekite Mus

Informacija +370 600 64 690

Dirbame visoje Lietuvoje

Soc.tinklai
Maistas vestuvėms > Naujienos  > Tradicinės vestuvės: kokie yra svarbiausi lietuviški papročiai?
vestuviu tradicijos

Tradicinės vestuvės: kokie yra svarbiausi lietuviški papročiai?

Nors paskutiniu metu tradicinių vestuvių vis dažniau atsisakoma, tačiau kai kurie papročiai šventei gali suteikti dar daugiau šarmo. Taigi, kokius papročius galima pritaikyti savo šventėje?

Nuotakos paieškos

Tradiciškai jaunoji yra išlydima iš tėvų namų, kuriuose anksčiau nuotaka būdavo paslepiama. Šiandien dažniausiai nuotakos paieškos patikimos pačiam jaunikiui – jis užrištomis akimis iš pulko merginų turi išsirinkti savo būsimą žmoną, tačiau anksčiau šį „darbą“ turėdavo atlikti piršlys arba vyriausias pabrolys.

Rūtų įteikimas

Anksčiau jaunosios motina prieš važiuojant į bažnyčią jaunikiui, piršliui ir visiems pabroliams įteikdavo po skarelę su rūtos šakele. Šia dovana buvo linkima, kad kelias iki bažnyčios būtų sėkmingas. Šio papročio, nors ir šiek tiek modifikuoto, neatsisakoma iki šių dienų – skarelė dažniausiai pakeičiama nosine, ant kurios išsiuvinėjama rūtos šakelė ar jaunųjų inicialai.

Jaunųjų sutikimas

Senovėje jaunųjų laukiantys svečiai ant aukštos karties iškeldavo dervuotą ratą ir jį uždegdavo, kad kelias namo jauniesiems būtų šviesus ir kad jie nepasiklystų. Prie vartų ir namo durų buvo sustatomi žibintai, pagaminti iš burokų, kurių išskobtame viduje buvo įstatoma žvakelė. Šiandien ruošiant vestuves taką nuo vartų iki durų galima nušviesti žvakėmis ar girliandomis.

Vainikėlio nuėmimas

Rūtų vainikėlis buvo nuimamas prieš uždedant jaunajai nuometą. Vainikėlis atitekdavo vyriausiam pabroliui, kurį pamergės turėdavo išpirkti. Vainikėlis buvo uždedamas netekėjusiai jaunosios seseriai, o pabroliai, pasodinę ją ant kėdės, kilnodavo tiek kartų, už kiek metų linki ištekėti. Jei jaunoji neturi netekėjusios sesers, vainikėlis atitenka jauniausiajai pamergei.

Jaunųjų guldymas

Senovėje jaunųjų lovoje buvo paguldoma lėlė, simbolizuojanti vaisingumą, o po pagalve buvo dedamas duonos kepalas, kuriuo buvo linkima sotaus gyvenimo. Anksčiau jaunuosius palydėdavo svočia, o šiandien dažniausiai juos lydi visi svečiai, kurie įteikia šmaikščias pirmajai nakčiai skirtas dovanas.
Įvairių vestuvinių papročių yra ir kur kas daugiau, tad pagalvokite, kuriuos jų norėtumėte pritaikyti savo šventei.

MaistasVestuvems

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.